ArchitExpert

مرجع متخصصـان معماری

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

رییس سازمان سینمایی در تجمع هنرمندان در واکنش به فاجعه منا گفت: عمق فاجعه متاسفانه از آن چیزی که در خبرها داریم، بیشتر است.

 

حجت الله ایوبی در سخنانی که عصر امروز 6 مهر ماه در خانه سینما ساختمان وصال در جمع هنرمندان انجام می‌شد، گفت: جگرهامان خون است، هم به دلیل عمق فاجعه که از آن چیزی که در خبرها داریم بیشتر است و هم آخرین خبرها حکایت از این دارد که زیاد نباید به برگشتن کسانی که تاکنون خود را به کاروان ها معرفی نکرده‌اند، امیدوار بود.

وی ادامه داد: کسانی که در این فاجعه جان خود را از دست داده‌اند، همه انسان‌های برجسته‌ای هستند و من نیز خود داغدارم، چون در میان جان باختگان تعدادی از دوستان خوبم که جزو سفرای سابق و از تحصیل‌کردگان بودند، حضور داشتند.

حجت الله ایوبی خاطرنشان کرد: دو روز پیش یکی از دوستان از سازمان حج و زیارت تماس گرفت و بسیار از برخورد غیرانسانی و اجازه بدهید بگویم وحشیانه میزبان و کسانی که باید حامی حجاج بودند و خود را خادم الحرمین می‌دانند، گلایه کرد.

رییس سازمان سینمایی گفت: جامعه فرهنگی ایران نگاه می‌کند و می‌بیند که خاندان سعودی و دولت عربستان چه می‌کند و چه خواهد کرد؟ آیا این فاجعه قابل جبران است و آیا جبران خواهند کرد یا نه؟ همین‌طور دولت‌های دیگر که داعیه حقوق بشر دارند و سازمان‌های جهانی امروز در معرض یک آزمون سخت هستند. بی شک جامعه ایران از این فاجعه نخواهد گذشت و آن را پیگیری خواهد کرد.

ایوبی اظهار کرد: عمق فاجعه را تنها تعداد کشته‌شدگان و مصدومان نمی‌دانیم، بلکه رفتار تبعیض آمیزی می‌دانیم که با ما انجام می‌شود. ما عاقل‌تر از آنیم که جنگ عرب و عجم راه بیاندازیم اما می‌دانیم بخشی از جامعه وهابی و سلفی عربستان چگونه به عظمت ایران نگاه می‌کنند.

حجت الله ایوبی تاکید کرد: آن‌ها این بخل و حسادت را به گور خواهند برد و باید بدانند که با پول‌های باد آورده، نمی‌توان متمدن شد و تمدن خریدنی نیست.

رییس سازمان سینمایی کشور گفت: ما در سینما با موفقیت‌هایمان پاسخ این انسان‌های بخیل را خواهیم داد و آنقدر موفقیت کسب خواهیم کرد تا این حسودان ببینند پرچم ایران همواره در تمام دنیا افراشته است.

 

 

منبع : ایسنا

 

 

مرجع متخصصان معماری - Architexpert             -                 تماس با ما : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ورود / عضویت

درباره مرجع

خدمات مرجع متخصصان معماری:

  • اخبار روز دنیای هنر و معماری
  • معرفی معماران ایرانی و خارجی و پروژه های آنها
  • اطلاع رسانی مسابقات و رویدادهای معماری، عمران و ساختمان در سطح جهان
  • دانلود مطالب و فیلمهای مرتبط با معماری، عمران و ساختمان

 

راه های تماس

آدرس ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید